Vaše ohlasy

Na SPINNING®

K Spinningu som sa dostala pred viac ako 10 rokmi. Začiatky boli ťažké, ale oplatilo sa vytrvať ☺. Po viacerých pauzách som sa vždy vracala práve k tejto aktivite, dokonca aj počas tehotenstva (bez otrasov, s minimálnou pravdepodobnosťou zranenia, možnosťou vyventilovať sa a udržať vo forme?). Navštevovala som rôzne spinningové centrá v Brezne aj Bratislave, ale až v tomto som pochopila, o čom to celé je a akú dôležitosť má individuálny prístup ku každému jednému a profesionálne inštrukcie počas tréningov a aktívnej premeny človeka – telesnej i psychickej. Dúfajme teda, že máme pred sebou ešte veľa rokov šľapania?????. A aby som nezabudla – tréningy určite ocenia aj rodinní príslušníci, nakoľko domov sa z nich vracajú osoby kľudnejšie a spokojnejšie☺.

Lenka Trníková

Tak ako väčšina žien, aj ja som začala mať problém s váhou a tiež aj s chrbticou zaťaženou sedavou prácou, čo sa prejavovalo častými bolesťami krčnej chrbtice a hlavy. Hľadala som nejaký pohyb, ktorý by som zvládla aj ako úplný amatér. Skúsila som aerobik, zumbu, piloxing, no nič z toho ma neazaujalo, preto že tam bola nutné zosúladiť ruky aj nohy, a bolo pamätať si zostavy, čo mne veľmi nešlo. Nakoniec som vyskúšala spinning a zistila som, že to je to pravé pre mňa. Robím ho už viac rokov.  Je to šport, ktorý zvládne každý bez obmedzenia vekovej hranice. Nie je nutná žiadna špeciálna príprava a hlavne, nemusím si pamätať žiadne zostavy. Stačí, keď sledujem trénerku a dodržujem jej pokyny. Je to šport, pri ktorom sa precvičí celé telo, pri správnom držaní sa nezaťažuje chrbtica – čoho som dôkazom, bolesti mi úplne zmizli. Pri “chytľavej” a motivačnej hudbe úplne vypnem, a po skončení hodiny som síce príjemne unavená, ale nabitá pozitívnou energiou, čo už ocenili aj u nás doma… 🙂 Dokonca pri pravidelných tréningoch a malej úprave stravy ( s ktorou vie trénerka tiež veľmi dobre poradiť a pomôcť)  išla aj váha dole a čo viac si žena môže priať ?!  😀 A ešte bonus navyše, sme tam vynikajúci kolektív, stále sa na niečom zasmejeme a mladneme duchom. Spinning vrelo odporúčam !

Marika Donovalová

Na FLOWIN®

K cvičeniu vo TK fitcentre Táničky Kaliskej ma priviedli pozitívne ohlasy jej cvičeniek- mojich známych. Neoslovili ma len ich slovné vyjadrenia, ale aj ich celková vizáž- spevnenie svalstva, strata hmotnosti, zlepšenie kondície, celková zmena postavy a hlavne pozitívne ohlasy na ich trénerku. Po vzájomnej konzultácii s trénerkou Táničkou sme i vzhľadom k mojim zdravotným problémom zvolili individuálne cvičenie Flowin. Cvičenie je zamerané na spevnenie brušného svalstva – coru, pričom sa posilňujú i ostatné svalové partie. Začala som s ním v novembri roku 2016. Pod vedením trénerky som sa postupne naučila jednotlivé cviky, ktoré boli pre mňa na začiatku veľmi náročné. Pravidelným cvičením som sa naučila zapájať potrebné svaly, moje telo si začalo zvykať na záťaž. Prinieslo mi i iné pozitíva – ustúpili mi časté bolesti hlavy, bolesti krížovej a krčnej chrbtice, zlepšila sa mi koordinácia pohybov, vzpriamila sa mi postava, spevnelo mi svalstvo. Preto Flowin odporúčam iným.

Anka Potkányová

Na FitB-CORE

Pre mňa ako amatéra je top šport spinnig, na ktorý nedám dopustiť, ale pre spestrenie som chcela vyskúšať aj niečo iné. Naša super trénerka mi poradila fitlopty a ja neľutujem.  Je to taktiež pohyb, pri ktorom precvičíme celé telo a bola som prekvapená, kde všade a aké svaly máme..:-)) Každá hodina je zameraná na inú časť tela, ktoré si môžeme vybrať my alebo to necháme na “šéfku”. Na fitlopty chodím viac ako dva roky a za ten čas som si zlepšila koordináciu a držanie tela, som ohybnejšia, nehrbím sa. Sem-tam príde aj svalovica, ale to sa len pochválime, že ako dobre a poctivo sme cvičili. Tiež sme tam veľmi dobrý a veselý kolektív a kto chce duchom omladnúť a popri tom tvarovať postavu, stačí prísť medzi nás…:-)))

Marika Donovalová

Na kondičné tréningy

TK fitcentrum-výborne fitko, chodím tam na HITT-ko už skoro rok cítim sa tam veľmi dobre. Trénerka Tánička je perfektná vie čo robí jej prístup je ľudsky čo je dôležite aby sa klient cítil dobre.Dá poriadne zamakať,po každom cvičení cítim že to malo zmysel. Nemám jej vôbec čo vytknúť len ,že je jednoducho super trénerka a vie vytvoriť super atmosféru .Preto za seba VEĽKÉ ĎAKUJEM TÁNIČKA.

Zuzka Vrbovská

 

Hiitko a Táničkina osobnosť, to je tá najlepšia kombinácia aj pre tých, ktorí pohyb neobľubujú 😆 . Táňa vás „nakazí“ je pozitívnou energiou a nedá vám priestor na výhovorky. V tom čo robí je odborníčka, takže vás dokáže motivovať a kombinovať cviky tak, aby vás neodradila. Neustále sleduje každý pohyb a celé vaše telo má pod kontrolou. Už po prvej hodine pochopíte, že sa tam musíte vrátiť, napriek tomu, že sa vám trasie celé telo, príde krutá svalovica, ale endorfín sa zaručene vyplaví. Okrem toho, že si zlepšíte kondičku, vypnete hlavu, lebo počas cvičenia nie je priestor myslieť na niečo iné  😉 

 

Lenka Benková