Môj príbeh – Môj sen

Keď máš Pocit, že máš všetko … alebo aj nie…???

 Môj príbeh začnem skrátka tým, že: Mala som všetko … a to doslova. Prácu v odbore, ktorý som vyštudovala, slušnú výplatu, dovolenku každé leto, kúpila som si čo sa mi páčilo bez nejakých výčitiek, množstvo času na svoje koníčky a záľuby. Skrátka pohodový, pohodlný život …. alebo len “prežívanie”?

Už som zaspávala na vlne denno-denného stereotypu. Niekde hlboko vnútri ale zrela myšlienka potreby nejakej zmeny. Nevedela som síce v tom momente akej …. ale nutnej zmeny  😉 . Neprišlo to hneď, ale v tej správnej chvíli.

Bod zlomu

Jedného dňa ma kamarátka zapísala na hodinu Spinningu®. Z počiatku som protestovala, že predsa ja, veľký zástanca outdoorových športov a hlavne horskej cyklistiky, a mám ísť na Spinning®?? No to snáď nie !!! No nedalo mi a tak som išla vyskúšať. Poznáte to, človek sa apriory všetkému novému bráni. Vyhovuje mu rutina a “staré dobré zabehnuté koľaje”. Som rada, že som tomu nepodľahla.

Hovorím si: „Však máš niečo najazdené, hádam to nebude až také strašné.“ A verte mi, bolo!!! Po prvých 20tich minútach som si myslela, že som prekonala dva infarkty a každým pohľadom som chcela inštruktorku zabiť. Vražedné pohľady na inštruktorku som striedala s nenávistnými pohľadmi na hodiny zavesené na stene, ktoré sa ako inak, nehýbali. Prvú lekciu som síce prežila. Rozbitá, ale prežila. A masochisticky som sa prihlásila aj na ďalšiu hodinu. Potom aj ďalšiu a ďalšiu. No skrátka nedalo mi to spávať 🙂 .

Fyzicky som tréningy znášala čím ďalej, tým lepšie. Normálne som sa začala na tréningy tešiť. Už ani moja psychika tak netrpela . Vražedné myšlienky neprichádzali v 20 minúte, ale až v 45-tej 😆 . Tréningy 2x do týždňa začali prinášať ovocie. Pocity výborné a aj na „horáku“ bolo cítiť, že už „makám“ na sebe viac. A amatérske maratóny v horskej cyklistike tiež prinášali úspechy a vysnívané víťazné stupienky. 

Ale…

Ale stále tým lekciám čosi chýbalo. Štruktúra? Koncept? Myšlienka? Zmysel? Chuť? Motivácia? Celé to bolo iba o poveloch Pridaj! Uber! Roztoč! Hore! Sadni!  Pravdu-povediac čakala som niečo viac. Čakala som, že mi niekto vysvetlí prečo takto a prečo onak. Čo s rukami, čo s nohami, čo so záťažou a vôbec, čo so sebou. A ako vôbec nastaviť samotný Spinner®. No skrátka nedozvedela som sa nič. Stále mi  v hlave vŕtalo, že takto by predsa tréning nemal prebiehať. Predstavovala som si to úplne inak. Malo to mať hlavu a pätu.

Začala som hľadať na internete s cieľom dozvedieť sa viac, až kým som jedného pekného dňa nenarazila na kurz inštruktora Spinning® v Brne. Nasledovali týždne vnútorného boja, či tam vôbec ísť. A tak nakoniec padlo rozhodnutie, ktoré som nikdy neoľutovala a ani nikdy neoľutujem. A ako som už spomínala, rutina ma už nebavila. Chcelo to niečo nové. Nový vietor do plachiet s cieľom posunúť sa niekam ďalej.

Keď Ti blikne nad hlavou žiarovka…

Deadline prihlášky sa blížil tak teraz, alebo nikdy. Jeden “klik” a môj osud bol spečatený 😆 . A bola to jedna z najlepších vecí akú som vo svojom živote mohla urobiť. Od toho momentu môj život nabral nový smer. Aleže úplne iný, nový, lepší, krajší a šťastnejší. Z Brna som sa vrátila neskutočne namotivovaná s jedným veľkým cieľom…..  Nikdy nezabudnem na ten úžasný víkend. 

Už po prvých hodinách kurzu som vedela, že peniaze zaň neboli utratené zbytočne. Teoretické hodiny prepracované do detailu mi dali perfektný základ a odrazový mostík. Ale praktická časť školenia mi len dokázala, že nie je tréning ako tréning. Po týždňoch neodborného trénovania som nemala natrénované v podstate nič 🙂 . A opäť to bolo len trápenie. Keďže “tento” Spinning®, to už nebolo len nezmyselné šliapanie do pedálov, chvíľu v sedle a chvíľu zo sedla.

 Už to bolo čosi iné. Ukážkové lekcie mali svoju štruktúru, zmysel a cieľ. A tu už sa črtala ďalšia moja méta ako zefektívniť tréning.

Nedá mi, a musím spomenúť Master inštruktora Milana Dvořáka, ktorý vtedy kurz viedol. Je to jeden skvelý človek a motivátor.  A som vďačná, že aj vďaka nemu som našla silu a odhodlanie urobiť veľkú zmenu v živote.

 Keď sa sen stane skutočnosťou …

Už som vedela, že Spinning® je úplne o niečom inom. Ak to chcem robiť musím ísť inou a hlavne vlastnou cestou. Musím šíriť koncept a myšlienku Spinning® programu vo SVOJOM  Spinningovom centre. A jediná možnosť ako sa tomuto venovať naplno, bolo zanechať svoj doterajší život, skrátka všetko –prácu, stabilný plat, pohodový život.

Napriek veľkým protestom môjho blízkeho okolia a rodiny som sa rozhodla vstúpiť do neprebádaných vôd podnikania 🙂 . S obrovskou pomocou a podporou môjho priateľa môj sen začal naberať reálne kontúry. A tak som presne po dvoch rokoch od absolvovania kurzu mohla vo svojom TKfitcentre privítať prvých klientov a priblížiť im jedinečný Spinning® program.  Spôsobom, ktorý má zmysel, štruktúru a cieľ.

Od vtedy uplynulo už 10 rokov a ja tento krok neľutujem. Dnes je to už viac ako 8 rokov odkedy sa môj sen stal skutočnosťou. Stačilo len nájsť odvahu urobiť ten krok, krok správnym smerom a mať silnú motiváciu 😎 . Myslím si, že vďaka tomu som tú správnu cestu vykročila a tak povediac “našla som samú seba” a zmysel svojho života. Toto možno každý nepochopí, ale kto ma pozná, tak áno.

Je skvelé,že mám v blízkosti ľudí, ktorí ma v tomto plne podporujú. Môžem robiť to, čo ma baví a zároveň ma to živí. Veľkú radosť do života mi prináša to, že môžem,motivovať ľudí k tomu, aby urobili nejaký posun v živote, zlepšili svoju kondíciu a dosiahli vysnívané ciele. Je jedno či sú tie sny a ciele ukryté v slovách: “chcem schudnúť, chcem vytvarovať postavu, chcem lepšiu kondičku, chcem odbehnúť maratón, chcem prejsť 100 km na bicykli, chcem odjazdiť ultramaratón” …atď.

Myslím si, že každý cieľ je dosiahnuteľný, záleží len na tom ako veľmi to CHCETE !!!

Preto sa netreba vzdávať svojich snov. Ja som sa nevzdala 😎 …. a snívam ďalej …. 😉