FLOWIN®CORE

FLOWIN® je maximálne jednoduchá a skutočne účinná cvičebná pomôcka.
Je maximálne efektívna pri redukcii hmotnosti, formovaní postavy, zvyšovaní výkonu a pre správne držanie tela.
Pomôže Vám zlepšiť stabilitu, mobilitu, flexibilitu, rovnováhu, silu, kontrolu a koordináciu pohybov, a tým zlepší výkon, držanie tela a znižuje riziko zranenia.

FLOWIN® je moderný švédsky produkt a koncept cvičenia a posilňovania vyvíjaný od roku 2003, ktorý dokáže nahradiť tradičný tréning v posilňovni so závažím či aerobik vo fitnes centrách.
Využíva gravitáciu a vlastnú telesnú hmotnosť v kombinácii s horizontálnym trením – frikcia.

Frikčný tréning na FLOWIN® podložke využíva pohyby celého tela a posilňuje hlavne stred tela – CORE, svaly upínajúce sa na panvu a chrbticu. Tréning je vysoko efektívny pretože sa pri každom cviku aktivuje niekoľko svalových skupín naraz. Umožňuje viac ako 300 rôznych cvikov, ktoré sa môžu ľubovoľne kombinovať a modifikovať. Je tiež skvelá pomôcka na dynamický strečing.

Pri tréningu sa využíva len hmotnosť vlastného tela, tá slúži ako prirodzená záťaž, ktorá telo neprepína a zbytočne nezaťažuje kĺby. Zdravotný aspekt cvičenia na FLOWIN® podložke je prevencia, spevnenie svalového korzetu a rekonvalescencia. Cielene sa využíva pri športových tréningoch a pri rehabilitácii.

FLOWIN® je v TKfitcentre veľmi obľúbené cvičenie hlavne kvôli jeho jednoduchosti a efektívnym cvikom. Pravidelné cvičenie zbavilo klientov bolestí chrbta, hlavy a krčnej chrbtice. Keďže cvičenie prebieha v malých skupinkách (resp. individuálne), mám dostatok času venovať sa každej osobne. Tak sa v pomerne krátkom čase naučíte správne prevádzať jednotlivé cviky, aktivovať svaly stredu tela tzv. CORE.

Nezáleží na tom, koľko máte rokov a v akej kondícii ste, na FLOWIN® podložke môže cvičiť úplne každý!